Kombi Teknik Servisi

Kısa vadede bir kazana eşdeğer olan bir kombi, ev ısıtma ve sıcak su beslemesini birleştiren kompakt bir ünite sistemi olmaktadır. Standart veya konvansiyonel kombi kazanları, tankta depolanan suyu ısıtır. Kombiler, kazanlarda bulunan tüm teknik bileşenlere sahip olmaktadır ve tipik olarak kapalı merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kombi kazanı doğrudan musluk suyuna bağlı olduğundan ve suyu anında ısıtabildiğinden, su tankını veya su tesisat sistemini ayırmaya gerek yoktur. Kombi teknik servisi eğitimi profesyonel bir şekilde yapılarak bütün tamir ve bakım işleri kolay ve ustaca yapılmaktadır.

Kombi Sistemi Nasıl Kurulur?

Kombi kazanı işletim sistemleri karmaşık bir sistem olmaktadır ve mümkün olan en iyi ve en güvenli kurulumu gerektirir. Bazı insanlar yanlışlıkla kombinin kompakt olduğu ve ek depolama gerektirmediği için montajının kolay olduğunu düşünüyor. Sadece son derece tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda sertifikalı bir kombi teknik servis teknisyeni olmadığınız sürece kombi kazanlarının montajı yasak olmaktadır. Kombi kazanıyla kurulum işlemleri yapıyorsanız gaz-elektrik-su bağlantısıyla hayatınızı tehlikeye atmak üzeresinizdir.

Bütün Kombi Modelleri ve Markaları Tüm Evler için Uygun Mu?

Tüm kombi ve petek üreticileri, sıcak su akışını iyileştirmek için minimum ana su basıncını ayarlar. Düşük basınçlı musluk suyu, sıcak suyun bir musluktan veya duştan zayıf bir kuvvetle akması anlamına gelir. Ağınızdaki su basıncı çok düşükse veya birden fazla banyo ve tuvaletiniz varsa, geleneksel / konvansiyonel bir kombi kazanı daha uygun olabilir. Ancak kurulumdan önce kombinin ısı çıkışı uygun kombi tamir ve bakım servisi ile kontrol edilmesi gerekebilmektedir. Kombi boyutlandırması, merkezi ısıtma gerektirdiğinden yaygın bir hata olmaktadır.

Modern Kombiler Nasıl Çalışır?

Isıtıcılar ve sıcak su sistemleri, sıcak suyu daha fazla ısıya dönüştüren kombiler, radyatörler ve sürekli devreler olarak düşünülebilir. Kettle açıldığı zaman, gaz brülörü ateşlenir ve ısı eşanjörü adı verilen güçlü bir sistem, enerjiyi suya aktarır. Bu sistem ile sıcak su neredeyse anında tahliye edilebilmektedir. Modern kombi sistemleri ayrıca sıcak suyun daha hızlı iletilmesine yardımcı olan bir ön ısıtma sistemi içerir. Her zaman sabit sıcaklıkta tutulan küçük bir akvaryum olduğu için musluk açıldığı zaman sıcak su çıkar. Modern kombilerde teknoloji bayağı bir şekilde geliştiği için akıllı dereceler ile birlikte odanızın ve muslukların sıcak su derecesini ayarlayabilirsiniz.

Yoğuşmalı Kazan Nedir?

 

Geleneksel bir kombi kazanında yakıt yakıldığı zaman, egzoz gazı açığa çıkar ve kombi kazanındaki su ısıtılır. Bu gazlar çok sıcaktır ancak bu ısı genellikle doğrudan baca kanalından çıkar ve boşa harcanır. Yoğuşmalı kombi bakım onarım sistemleri, ısıtılmış egzoz gazından buharı alır, sıcak suya yoğunlaştırır ve sıcak su veya merkezi ısıtma için yardımcı ısı olarak kullanılabilecek bir ısı eşanjörü sağlayarak tekrar kullanır. Bu çok ekonomik bir sıcak su sağlama yöntemi olmaktadır ve kombi kazanını değiştirirken binadaki sistemi kullanmanız gerekir.

Kombi Neden Arızalanmaktadır?

Yaşlanma: Kombi kazanının kombi onarım servisi tarafından uygun şekilde bakımı, yüksek kaliteli kazanların 10 ila 15 yıl ve hatta 20 yıl veya daha uzun süre kullanılmasına izin verir. Kombi parçalarının korozyonu çeşitli kombi sorunlarına neden olabilir, bu nedenle önerilen hizmet ömrünün ardından, daha yeni, daha verimli ve ekonomik bir kombi kazanını değiştirmeyi ciddi olarak düşünmenin zamanı gelmiştir. Kombi servisi ile iletişime geçerseniz bu tür bakımlar ve tamir işlemleri kolayca yapılabilmektedir.

Termostat arızası: Bir termostat arızası, kombinin düzgün bir şekilde açılıp kapanmasını engelleyebilir. Ev su ayarı çok yüksek veya çok düşükse, termostat arızaları da zararlı olabilir. Termostatı değiştirmek, profesyonel kombi servisinin dakikalar içinde gerçekleştirebileceği bir görev olmaktadır.

Sızıntı: Kombi kazanı sistemininin altındaki sızıntı genellikle kombide ciddi bir sorun olduğunu gösterir. Metal yorgunluk, gerilim çatlakları ve gevşek contalar su sızıntılarına neden olabilir. İlk sorun belirtilerini görürseniz, profesyonel bir kombi servis teknisyeninden kombinizi incelemesini istemenizi öneririz.

Ateşleyici / Pilot Işık Arızası: Bu kombinasyon, pilot alevi ve elektronik ateşleyiciye bağlanır ve ana brülörü ateşler. Kombi kazanını alev kaynağı olmadan kullanamazsınız. Bu nedenle, ateşleyicinin düzgün çalışmaması nedeniyle pilot ateşinin tutuşmaması veya kombinin yanmaması garip bir durum değildir.

Neden Her Yıl Kazan Servisini Sürdürmeniz Gerekiyor?

Kombi kazanının arızasının en önemli nedeni kombi sisteminin bakımının ihmal edilmesi olmaktadır. Hatalı veya eksik kombi kazanının servisinin yıllık bakımı, sistemin ömrünün çok daha hızlı sona ermesi anlamına gelir. Bakıma terk edilmiş kombiler daha fazla enerji tüketir ve performanslarını düşürür. Bu durum, evinizin güvenliği için de ciddi bir tehdit oluşturabilir. Kombi bakımı ihmal nedeniyle arızalanmaya devam ederse veya belirli bir arıza meydana gelirse, lütfen haftanın 7 günü 24 saat bizimle iletişime geçin. Deneyimli bir kombi bakım servis tarafından yapılan yıllık bakım ve yönetim, evinizin güvenliğini sağlarken kombi kazanının ömrünü ve verimliliğini artırabilir.