Su Arıtma Sistemleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda pratik çözümler üretiliyor. Su, gün içerisinde vücudun en çok ihtiyaç duyduğu bir besindir. Herkesin günde mutlaka 2 ila 2,5 litre su tüketmesi sağlıklı bir yaşam için gereklidir. Su tüketimlerinde en sık yaşanan problemlerden bir tanesi ev içerisinde suyun bitmiş olmasıdır. Bu gibi durumlar göz önüne alındığı zaman, kısa süre içerisinde biten sulardan dolayı su içme alışkanlığınızı yitirebilirsiniz.  Aynı zamanda sağlık açısından değerlendirildiği zaman da, açıklanan veriler ve uzmanlar tarafından önerilmesi ile birlikte su arıtma cihazlarının kullanımı her geçen gün artış göstermektedir. 

Su arıtma sistemlerinin kullanımlarının artış göstermesi, özelliklerinin de gelişmesine katkı sağlamıştır. Üretilen su arıtma sistemleri, her bir üründe farklı filtreleme sistemi kullanılarak ev ve işyerlerinde kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Su arıtma sistemlerinin her geçen gün donanımlı bir hale gelmesi, filtre özelliğinin profesyonel olması sayesinde şebeke sularından etkin bir şekilde faydalanma imkanı elde edebilirsiniz. Şebeke suları, su arıtma sistemleri olmadan kullanıldığı takdirde insan sağlığına ciddi şekilde zarar verir ve ileride ki dönemlerde çeşitli hastalıkların meydana çıkmasına neden olabilir. Su arıtma sistemleri sayesinde şebeke sularının sağlığa zararlı olan etkin maddeleri giderilir ve yararlı olan maddeler aktif hale gelir.

Nano Teknoloji İle Üretilen Su Arıtma Cihazları

Son dönemlerde su arıtma sistemleri için geliştirilen Nano teknolojisi kullanılıyor. Ters ozmos adıyla da bilinen bu sistem sayesinde şebeke suyunda bulunan zararlı mineraller tamamen ortadan kaldırılıyor ve insan sağlığına yararlı olan, insanların günlük olarak alması gereken mineralleri kullanıcılara sağlıyor. Nano teknolojisi arıtma sistemleri sayesinde, vücudun ihtiyacı olan tüm potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi elementler vücuda doğrudan geçiş yapıyor. 

Sağlıklı yaşamanın öncüsü olan su, arıtma sistemleri sayesinde daha güvenilir tüketim sağlıyor. Özellikle eski yapılı binalarda boru hattında meydana gelen bozulmalar, kırılma gibi durumlar şebek suyunun koku yaymasına neden olduğu gibi çeşitli kimyasalları da içerisinde barındırıyor. Nano teknoloji sistemler damacana içerisinde yer alan zararlı etkenler yok ediliyor, su analiz edilerek arındırılıyor. Sizlerde sağlığınızın korunmasına destek olmak ve sınırsız kaliteli su içmek isterseniz nano teknolojiye sahip su arıtma sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazları Ne Şekilde Çalışır?

Her cihazın çalışma prensipleri ve filtreleme sistemi birbirinden farklı olarak çalışıyor olsa da her birinin ortak noktası, suyun tam anlamıyla temizlenerek temiz bir su içme imkanı vermesidir. Su arıtma sistemlerinde ana amaç su içerisinde ki zararlı etkenlerin sudan uzaklaştırılmasıdır. Öncelik olarak arıtma sistemine gelen su, ön filtrasyon işleminden geçer. Bu işlem sayesinde küçük mikrona sahip partiküller buraya takılır. Daha sonra ki işlemde ise sudan gelen kötü koku ve acı tadın giderilmesi için, aktif karbon filtreleme işlemi yapılır. Bu işlem sonucunda suda meydana gelen kötü koku ve tat tamamen ortadan kaldırılmış olur. Son olarak, suyun daha sağlıklı bir hale gelebilmesi ve en küçük zararlı maddenin dahi su içerisinde barınmaması için, membran ve ters osmos sistemi kullanılır. Su arıtma sistemleri için bilinmesi gereken en önemli nokta ise; insan sağlığına zararlı olan kurşun, nitrat, sodyum ve benzeri ağır metaller arıtma sistemleri sayesinde önlenir.

Su Arıtma Sistemlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Üretilen birbirinden farklı su arıtma sistemlerinin teknik anlamda bakımlara ihtiyaç duymaz. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz temizlik seçenekleri ile cihazınızı dilediğiniz gibi temizleyebilirsiniz. Sünger filtreleme özelliği olan su arıtma sistemleri, düzgün olarak yıkandıktan sonra tekrardan kullanım imkanı sunar. Belirli bir süre sonra bu sünger filtrenin iyi bir verim almak adına mutlaka değiştirilmesi gerekir. Filtre sistemlerinin belirli bir kullanım süresi vardır. Bu kullanım sürelerini takip ederek değişim için talepte bulunabilirsiniz. Filtre değişim süreleri her modele göre değişkenlik gösterebilir. Çoğu filtrenin değişim süreleri 6 aydan başlayarak 1 yıla kadar uzayabilir. Filtrenin değişmediği durumlarda, suyun kalitesinde değişiklikler meydana gelebilir. Suyun içerisinde yer alan zararlı minerallerin profesyonel bir şekilde ortadan kaldırılması için yeni sünger filtre kullanılması tavsiye edilir.

Su Arıtma Sistemlerinin Kişilere Sağladığı Faydalar

Bina içerisinde bulunan su boruları sağlığı ciddi derecede tetikliyor. Özellikle damacana suyu yerine şebeke suyu kullanan insanlarda çeşitli hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Su arıtma sistemlerinin kişilere sağladığı faydalar şu şekildedir;

  • Arıtma suyu içerisinde potasyum ve sodyum bulunduğundan dolayı tansiyon hastalarının mutlaka kullanması gerekir.
  • Arıtılmış olan su diğer suya göre kısa süre içerisinde emilim sağlar ve bu sayede bağırsakların daha düzenli çalışmasına destek olur.
  • Arıtılmış su, insanların vücudunda kısa sürede kana karışır ve bu durumda enerjinin artmasına neden olur.
  • Vücutta yer alan toksinlerin vücuttan atılmasına destek sağlar.
  • Metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağladığından dolayı kilo vermenize de yardımcı olur.
  • Tüm organların düzenli çalışmasına yardımcı olur.
  • Su arıtma cihazı ile yapılan tüm içecekler doğal yapısını koruyor. Sizlerde sağlıklı bir yaşama adım atmak isterseniz arıtma cihazı yaptırabilirsiniz.